About

DCSerwis.pl to portal skierowany do grupy polskich specjalistów zawodowo zajmujących się problematyką budowy, utrzymania i zarządzania centrami przetwarzania danych.
Zakres tematyczny naszego serwisu obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu, budowie i eksploatacji centrum danych.

Tematyka portalu obejmuje zagadnienia:

   * infrastruktura budynku centrum danych
   * szafy rack
   * zasilanie gwarantowane i dystrybucja energii
   * klimatyzacja precyzyjna
   * okablowanie logiczne
   * monitorowanie parametrów pracy urządzeń
   * bezpieczeństwo fizyczne i pożarowe
   * procedury i dokumentacja eksploatacyjna
   * zarządzanie eksploatacją


Czytelnicy naszego portalu to osoby z branży informatycznej, przemysłowej, telekomunikacyjnej, bankowej i finansowej, które już wykorzystują lub planują wdrażać pokazane w serwisie technologie i narzędzia wykorzystywane w centrach przetwarzania danych.

Jednym z celów naszego działania jest popularyzacja wiedzy dotyczącej centrów danych i ich znaczenia dla biznesu. Pragniemy zebrać wszystkich zajmujących się podobną tematyką w jednym miejscu i zbudować silną społeczność złożoną zarówno ze specjalistów utrzymania centrów przetwarzania danych jak i osób zarządzających centrami danych od strony biznesowej.

Jesteśmy przekonani, że portal DCSerwis.pl ma szanse stać się platformą transferu wiedzy i może pozwolić na popularyzację zagadnień, którymi zajmujemy się każdego dnia.

Możesz nam wysłać wiadomość na adres:

kontakt (tu wstaw at) dcserwis.pl
lub pozostawić wiadomość korzystając z formularza kontaktowego